Nie ma jednego typu wyposażenia warsztatu, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Przed planowaniem otwarcia warsztatu, w tym przygotowaniem listy i oszacowaniem kosztów wyposażenia, ważne jest zadanie kluczowego pytania: Jakie usługi będzie oferował warsztat?

Należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki:

  • Warunki lokalowe (wymiary warsztatu i przyłącza, rodzaje podłóg itp.)
  • Planowany budżet

Ponieważ budżet jest zawsze napięty, warto podzielić wyposażenie warsztatu na trzy kategorie: wyposażenie podstawowe, wyposażenie inwestycyjne oraz wyposażenie, które można kupić w pierwszej kolejności (czytaj, jak tylko warsztat będzie miał fundusze).

Podnośnik jest niezbędny

Praca w warsztacie wiąże się z podnoszeniem pojazdów, więc trudno sobie wyobrazić dzisiejszy warsztat bez podnośnika.

Najpopularniejszym typem podnośnika jest podnośnik dwukolumnowy o uniwersalnym zastosowaniu do samochodów osobowych lub dostawczych.

 Podnośnik samochodowy 2-kolumnowy

Podnośnik nożycowy o niskim unoszeniu (1 m) to idealny wybór dla warsztatów samochodowych, w których główną działalnością jest sezonowa wymiana opon. Są one szybkie i łatwe w obsłudze dla większości samochodów osobowych.

Podnośnik nożycowy

Gdy właściciel chce rozszerzyć swoją działalność, potrzebne mu będą podnośniki czterokolumnowe oraz diagnostyczne podnośniki nożycowe.

 Podnośnik dwukolumnowy

Na komfort pracy w warsztacie samochodowym duży wpływ ma montażownica do opon. Pozwala ona na bezpieczne zdjęcie opony z felgi. Maszyna ta również znacznie skraca czas potrzebny na wymianę i naprawę opon.

Wysoka cena opon jest głównym czynnikiem wpływającym na decyzję klientów o zakupie większych kół i bardziej skomplikowanych wzorów felg. Nie jest rzadkością, że nowsze maszyny zastępują stare, niezawodne maszyny. Mondolfo ferro Audax montażownica z systemami bez gąsienic i otworów centralnych, podnośników kół i zabezpieczeń kół. Daje to przede wszystkim aspekt i prawidłową obsługę i bezpieczeństwo koła oraz ergonomię jego operatora.

Urządzenie montażowe

Komfort pracy z wysokiej jakości montażownicami doceniają zarówno koncerny amerykańskie jak i europejskie.

Doskonała wyważarka
Wyważarka do kół to niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu wulkanizacyjnego. Na podstawie ich parametrów można je podzielić na proste i niezawodne rozwiązania technologiczne (wyważarka Invento InVB300).

Wyważarka

Jak również metody wprowadzania danych: półautomatyczne, ręczne np. MFMT3200UP lub w pełni zautomatyzowane (MFMT3900UPC).

Geometria z efektem WOW

W miarę rozwoju warsztatu coraz częściej inwestuje się w system do ustawiania geometrii pojazdów. 3D jest najczęściej stosowaną technologią pomiarową. Jest szybka i dokładna w pomiarach. Ten sprzęt do geometrii kół jest doceniany przez wiele warsztatów samochodowych ze względu na różnorodność specjalistycznych pomiarów, które mogą być wykonane oraz możliwość dokonywania korekt. Kiedy zaczynasz swoją przygodę z geometrią pojazdu, rysunki i szkice punktów regulacji są nieocenionym wsparciem.

Serwis klimatyzacji

Warsztaty są zmuszone do inwestowania w dodatkowe stacje klimatyzacji R1234yf z powodu znaczących zmian na rynku.

Maszyna do napełniania klimatyzacji

Zmiany te mogą powodować dezorientację wśród serwisantów, czy używają właściwego czynnika chłodniczego. Profesjonalny analizator może rozwiać te wątpliwości i ostrzec użytkownika o potencjalnych problemach z nieczystym gazem.

Bardzo przydatny może być wodór, gaz, który jest w stanie pomóc w nieszczelnych systemach klimatyzacji. Wodór jest mieszaniną azotu i wodoru, która może być wykorzystana do zlokalizowania nawet najmniejszych nieszczelności w systemie. To połączenie wodoru i wodoru jest wymagane do zlokalizowania warsztatu wycieku. To pokaże dokładną lokalizację wycieku.

Czy to wszystko, czego potrzebujesz do swojego warsztatu? Nie. Nie wspomnieliśmy o kompresorach, testach diagnostycznych czy urządzeniach wulkanizacyjnych. Jest wiele innych pozycji, które można by dopisać do tej listy. W kierunku wyposażenia warsztatu warto stawiać małe kroki. Warsztat szybciej zacznie na siebie zarabiać, jeśli będzie jak najszybciej uruchomiony. Jesteśmy w stanie zobaczyć, jaki sprzęt jest potrzebny i możemy podjąć świadomą decyzję, jaki sprzęt powinniśmy zakupić.