Niezbędnym narzędziem w każdym warsztacie są szczypce do zacisków. Są one również często używane w domu. Mogą służyć do przenoszenia kabli, naprawiania kołpaków samochodowych, mocowania tabliczek znamionowych, a nawet mocowania osłon balkonowych. Opaski plastikowe są najczęściej wybierane przez klientów.

Produkt ten uznawany jest za jednorazowy. Jeśli uda się usunąć opaskę bez jej uszkodzenia, pojedyncza opaska może być użyta wielokrotnie. Potrzebne są do tego specjalne szczypce do opasek kablowych. To poręczne narzędzie nie tylko skraca czas potrzebny na przecięcie opaski, ale także zaciska ją w odpowiednim miejscu lub całkowicie usuwa. Opaska może być ponownie wykorzystana. Oferujemy różne szczypce w zależności od rodzaju i stylu opaski. Sprawdź szczypce do opasek w sklepie internetowym sklep-warsztat.pl

Nie znosisz myśli o tym, że nie możesz wykonać sprawnej pracy przy swoim samochodzie z powodu braku narzędzi? W swoim warsztacie powinieneś mieć parę szczypiec do opasek zaciskowych. Umożliwiają one mocowanie opasek zakładkowych za pomocą zamków blokujących. Dla uzyskania trwałego połączenia elementy funkcyjne zaciskają również zamki opasek za pomocą prasy. Wykonane z metalu przez długi czas będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. Uchwyt ułatwia korzystanie z narzędzia. Nie zapomnij zaopatrzyć się w szczypce przegubowe jeśli chcesz wyposażyć swój warsztat w celu naprawy pojazdów. W jaki sposób powinieneś je wybrać? Czytaj dalej.

Szczypce

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze szczypiec do opasek zaciskowych?

Wybór dobrych szczypiec jest niezwykle istotny. Tanie, plastikowe szczypce mogą utrudnić prawidłowe zabezpieczenie zacisku. Zastanów się, do jakiej pracy będziesz ich używał i do jakich zacisków. Narzędzia te nie są dostępne w jednej wersji. Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

Końcówki szczypiec

Typ opaski zaciskowej do węży będzie pasował do końcówek szczypiec. Końcówki będą się różnić w zależności od tego, czy szczypce będą używane do opasek gumowych, opasek przegubowych, czy opasek plastikowych (najpopularniejsze tryptyki).

Wymiary szczypiec

Powinieneś kierować się tymi samymi wytycznymi co w przypadku końcówek. Zwróć uwagę na rozmiar i rodzaj opaski, którą wybierzesz. Jeden rodzaj opaski do węży będzie najlepiej współpracował z konkretną parą szczypiec. Zestaw szczypiec powinien zawierać kilka rozmiarów.

Ergonomiczny uchwyt

Opaski kablowe są często używane w trudno dostępnych miejscach ze względu na ich unikalne właściwości. Wygodne uchwyty ułatwiają zdejmowanie opasek kablowych. Są łatwe w użyciu i można się do nich dostać z każdego miejsca, nawet trudno dostępnego.

Warto również zwrócić uwagę na takie cechy jak obrotowe części szczypiec, które ułatwiają użytkowanie i precyzyjne wykonanie pracy. Zalecamy zakup szczęk zaciskowych do taśm, które zawierają różne szczypce w zestawach. W takich pakietach często znajdują się dodatkowe akcesoria, takie jak śrubokręt krzyżakowy czy hak do zabezpieczenia zacisku.