Ile kosztuje pompa paliwa? Pompa paliwa jest kluczową częścią pojazdu. Zasysa ona paliwo ze zbiornika do silnika. Uszkodzona pompa paliwa zmniejsza wydajność silnika, ponieważ nie jest on prawidłowo zasilany potrzebnym paliwem. Uszkodzona pompa paliwa jest zazwyczaj łatwa do zdiagnozowania. Jeśli okaże się, że pompa paliwa rzeczywiście uległa awarii, należy ją jak najszybciej wymienić, w przeciwnym razie może dojść do awarii na poboczu drogi. Koszty pompy paliwa będą się różnić w zależności od miejsca zakupu pompy paliwa.

Koszty robocizny i części pompy paliwa

Koszty pompy paliwa mogą wahać się od mniej niż 50 USD do znacznie ponad 200 USD. Aby uzyskać dokładne oszacowanie, sprawdź markę, model i rocznik swojego pojazdu, korzystając z rozwijanego menu Shop By Vehicle w lewym górnym rogu tej strony. Instalacja nowej pompy paliwa powinna zająć tylko kilka godzin. Ostateczny koszt robocizny będzie zależał od stawki godzinowej mechanika.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ & ZYSKAJ $10 ZNIŻKI NA ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 100 Nie przegap naszych ekskluzywnych ofert Uzyskaj natychmiastowe oszczędności, ekskluzywne oferty i ograniczone czasowo promocje. Dziękujemy!

Ile kosztuje robocizna za naprawę pompy paliwa?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, musisz najpierw pomyśleć o swoim samochodzie. Istnieje prawdopodobieństwo, że Twój samochód ma tylko jedną pompę paliwa, niektóre samochody osobowe i ciężarowe mają dwie. Większość samochodów z jedną pompą paliwa znajduje się wewnątrz zbiornika paliwa. Jeśli masz szczęście, Twoja pompa będzie dostępna z bagażnika. Jeśli nie masz tyle szczęścia, naprawa pompy paliwa będzie polegać na całkowitym demontażu zbiornika paliwa przed uzyskaniem dostępu do pompy paliwa i jej wymianą. Ponadto koszty wymiany pompy paliwa będą się różnić w zależności od miejsca naprawy samochodu.

Koszty robocizny pompy paliwa będą się różnić w zależności od pojazdu i łatwości dostępu do pompy paliwa. W niektórych samochodach, w których można się do niej dostać z bagażnika lub tylnego siedzenia, zajmie to znacznie mniej czasu niż w samochodach, w których trzeba zdjąć części, aby dostać się do zbiornika paliwa, a następnie zdemontować go, aby dostać się do pompy paliwa.

Miejsce oddania samochodu do serwisu również wpłynie na koszt naprawy pompy paliwa, nawet w przypadku dokładnie takich samych samochodów. Przed zakupem nowej pompy paliwa zapoznaj się z naszym artykułem Poznaj objawy: Objawy uszkodzonej pompy paliwa.

Ten przewodnik da ci podstawowe pojęcie o tym, czego wymagają różne samochody i jak różne mogą być czasy pracy. Posiadanie danych liczbowych pozwoli ci zorientować się, czy będzie to kosztować 250 USD czy 1000 USD.

Dlaczego czas pracy tak bardzo się różni?

Czasy pracy różnią się, ponieważ nie wszystkie samochody są jednakowe. Niektóre mają łatwy dostęp do pompy paliwa, a inne nie. Niektóre samochody są budowane z myślą o naprawie, a inne nie. Ale najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmie naprawa pompy paliwa, jest zabranie samochodu do mechanika i uzyskanie wyceny. Po ustaleniu tej liczby zalecamy udanie się do kilku innych mechaników, aby sprawdzić, czy ceny są porównywalne.

Jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z więcej niż jedną osobą o tym, ile kosztowała wymiana podobnej części w ich samochodzie, nieuchronnie zauważysz, że ceny się różnią. O ile nie rozmawiasz z osobami z tego samego rocznika, marki i modelu, zauważysz, że koszty wymiany pompy paliwa różnią się w zależności od osoby.

Na szczęście ten przewodnik dostarczy Ci lepszych informacji, z którymi możesz udać się do swojego mechanika. Będziesz uzbrojony i gotowy, aby wiedzieć, czy mechanik oferuje uczciwą cenę za naprawę pompy paliwa. Misją BuyAutoParts jest ułatwienie zakupu części samochodowych, ale chcemy również ułatwić ich instalację.

Jak zaoszczędzić pieniądze na pompie paliwa

Czy zastanawiałeś się, ile możesz zaoszczędzić, kupując pompy paliwa online? Najpierw sprawdź u certyfikowanego mechanika samochodowego, jakie dokładnie komponenty są potrzebne i poproś o numer części i cenę. Podziękuj mu za pomoc, ale jeszcze nie kupuj komponentów. Wpisz numery części online, a w większości przypadków znajdziesz znacznie lepsze ceny.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, możesz zrobić to sam i zaoszczędzić na kosztach pracy. Trudność wymiany pompy paliwa zależy od jej dokładnej lokalizacji. W niektórych samochodach jest ona łatwo dostępna, ale w innych trzeba zdemontować wiele podzespołów, aby uzyskać do niej dostęp.

Znajdź pompę paliwa

Aby znaleźć odpowiednią pompę paliwa, która na pewno będzie pasować do Twojego samochodu w bezkonkurencyjnej cenie, skorzystaj z wyszukiwania według roku, marki i modelu w lewym górnym rogu tej strony. Jeśli znajdziesz pompę paliwa taniej gdzie indziej, zadzwoń do jednego z naszych specjalistów samochodowych w USA, a my dopasujemy tę cenę, 1-888-907-7225. Wszystkie zamówienia pomp paliwa powyżej 99 USD są objęte bezpłatną wysyłką i wiodącą w branży gwarancją.

Więcej szacunków i kosztów dla konkretnych pojazdów

Pompy paliwa w pojeździe zapewniają, że paliwo dociera do silnika pod wymaganym ciśnieniem. Paliwo pod wysokim ciśnieniem jest kluczem do wydajnego spalania w silnikach spalinowych. Usterka jakiejkolwiek części związanej z silnikiem wpłynie na jego wydajność i w większości przypadków spowoduje zmniejszenie zużycia paliwa. Jeśli pompa paliwa ulegnie awarii, ciśnienie wywierane przez nią na paliwo będzie niższe niż wymagane. Może to skutkować nieprawidłowym spalaniem mieszanki paliwowo-powietrznej. Typowe problemy, które mogą wystąpić z powodu wadliwej pompy paliwa, obejmują zgaśnięcie silnika i zacinanie się przy wysokich prędkościach. Czasami konieczna jest wymiana uszkodzonej pompy paliwa na nową, aby przywrócić pierwotną wydajność pompy i oczywiście silnika. Aby koszt wymiany pompy paliwa był rozsądny, należy skupić się na dwóch kwestiach. Pierwszą z nich jest znalezienie wiarygodnego źródła, z którego można uzyskać odpowiednią część w rozsądnej cenie, która spełnia również oczekiwane standardy. Po drugie, znalezienie odpowiedniego warsztatu naprawczego, który pobiera uczciwą opłatę za instalację.

Poszukiwanie odpowiedniej części online jest dość łatwe. Na BuyAutoParts.com, jeśli znasz rocznik, markę i model swojego pojazdu, możesz łatwo znaleźć część, która jest z nim kompatybilna. W naszym asortymencie znajduje się linia pomp paliwowych zaprojektowanych tak, aby były kompatybilne z większością marek i modeli. Poniżej wymieniono niektóre z najlepiej sprzedających się asortymentów zespołów pomp paliwa w naszej witrynie oraz ich przybliżone przedziały cenowe:

Jeśli znasz średni koszt, jaki będziesz musiał wydać na wymianę pompy paliwa, możesz z wyprzedzeniem zaplanować budżet na dany miesiąc. Dla Twojej wygody poniżej zamieściliśmy przybliżone koszty wymiany pompy paliwa w niektórych renomowanych pojazdach.