W wielu większych ciężarówkach GM dostępny był opcjonalny pakiet zawieszenia Z55. Autoride to nazwa handlowa GM dla ich automatycznego zawieszenia wyrównującego obciążenie i komputerowo sterowanego systemu amortyzacji. System Autoride zapewnia świetną jazdę, ale kiedy system zawiedzie, może zostawić dużą dziurę w portfelu. BuyAutoParts.com oferuje fabrycznie nowe pasywne amortyzatory zamienne do ciężarówek GM wyposażonych w Z55, które utrzymają jakość jazdy i obsługi przy znacznie niższych kosztach.

Fabryczny pakiet Z55 Autoride to w pełni automatyczny system kontroli jazdy, który stale dostosowuje poziom tłumienia każdego z czterech narożników pojazdu, aby zapewnić doskonałą jakość jazdy i obsługę pojazdu. Był on standardowo wyposażony w poziomy wykończenia GMC Yukon Denali i Yukon XL Denali i jest dostępny jako opcja w Chevrolecie Suburban, Tahoe, Avalanche i innych ciężarówkach GM produkowanych w latach 2000-2014. W bardziej ekskluzywnych SUV-ach Cadillac Escalade, i Escalade EXT, system zachował kod opcji Z55, ale różnił się w nazwie i zamiast tego był wymieniony jako "The Road Sensing Suspension".

Oprócz dynamicznych trybów tłumienia, system Z55 Autoride posiada również automatyczną kontrolę obciążenia poprzez system zawieszenia pneumatycznego, który pomaga utrzymać poziom pojazdu i zachować jakość jazdy, gdy ciężarówka jest w pełni załadowana ładunkiem lub pasażerami. Ponieważ system Z55 Autoride jest hybrydą dynamicznego zawieszenia hydraulicznego i pneumatycznego, jest on niestety bardzo podatny na pogorszenie jakości z powodu wieku. Z czasem uszczelnienia hydrauliczne słabną, powodując utratę ciśnienia hydraulicznego i całkowitą utratę tłumienia na każdym zakręcie, co powoduje nierówną i chropowatą jazdę. Gdy część amortyzatora z regulacją pneumatyczną ulegnie uszkodzeniu, Twoja ciężarówka będzie często zapadać się na jednym końcu lub nawet tylko na jednym rogu. Zmniejszony prześwit i nierównowaga pojazdu, który wynika będzie Twój samochód niestabilny i niebezpieczne do jazdy. Nowe elementy zawieszenia pomogą zapewnić Twojemu pojazdowi najlepsze prowadzenie, hamowanie i przyspieszenie.

Zestaw amortyzatorów #75-82291 2K dla ciężarówek GM 2000-2014

Amortyzatory Z55 Autoride dla 2000-2014 GM Trucks dostępne w BuyAutoParts.com to amortyzatory z pasywnym tłumieniem, które zostały zaprojektowane tak, aby przywrócić jakość jazdy i obsługę oryginalnych jednostek przy znacznie niższych kosztach niż ceny dealerskie. Te amortyzatory dezaktywują elektroniczną kontrolę tłumienia oryginalnej jednostki, ale utrzymują aktywny system poziomowania, aby pomóc w holowaniu i ciągnięciu. Zawierają one również wbudowaną wtyczkę do dezaktywacji lampki ostrzegawczej na desce rozdzielczej.

Jeśli jesteś właścicielem GMC Yukon Denali, Chevrolet Suburban, Tahoe, Avalanche lub Cadillac Escalade wyposażonych w zawieszenie Z55 Autoride i podejrzewasz, że nadszedł czas na wymianę amortyzatorów, BuyAutoParts.com może oszczędzić Ci kłopotów z wysokimi cenami u dealerów. Napisaliśmy przewodnik po różnych opcjach wymiany dostępnych tutaj, a także możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w uzyskaniu czegokolwiek innego, czego potrzebujesz dla każdego samochodu!