W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój zakupów online. Wymień produkt lub usługę, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest ona dostępna online. Części samochodowe i komponenty nie są wyjątkiem; różnorodność części produkowanych przez OEM i innych producentów wzrosła z zaledwie kilku tysięcy wybranych produktów pod koniec lat 90. do dosłownie milionów komponentów dzisiaj.

Przy większej różnorodności powinno być łatwo znaleźć to, czego szukasz... prawda? Cóż, nie do końca.

Nieskończona ilość produktów, prawie tyle samo pytań

Sama ilość części samochodowych może być zniechęcająca dla każdego, kto chce kupić części online. Tylko niektóre z pytań, które pojawiają się podczas zakupów części samochodowych online to:

-Jakie części będą pasować do mojego pojazdu?

-Co z jakością i wydajnością? Skąd mam wiedzieć, że część zamienna OEM będzie działać jak komponent OEM?

-Czy część będzie pasować do mojego samochodu, tak jak oryginalny element zainstalowany fabrycznie?

-Jak kształtuje się cena w porównaniu z innymi podobnymi częściami, dostępnymi online lub u dostawcy hurtowego?

-Jeśli moja część nie pasuje poprawnie, lub jestem niezadowolony z ogólnej jakości, jaki rodzaj polityki zwrotu jest w miejscu?

-Jak szybko moja część (części) samochodowa dotrze i czy są jakieś specjalne oferty wysyłkowe, z których można skorzystać?

-Dlaczego powinienem zaufać dostawcy online, kiedy zazwyczaj mogę uzyskać wszystkie części, których potrzebuję w cegle i zaprawy zakładu prawo w dół ulicy?

Jak widać, wydaje się, że istnieje tyle pytań dotyczących zakupu części samochodowych online, ile jest odpowiedzi. Ale BuyAutoParts.com, jedno z najbardziej zaufanych i renomowanych źródeł części samochodowych online, może pomóc Ci znaleźć dokładnie te części, których potrzebujesz w cenach, które są trudne do pobicia.

Jak zoptymalizować zakupy części samochodowych online

Ponieważ chodzi nam o pomoc klientowi (Tobie), nasz zespół przygotował ten przewodnik "jak to zrobić". BuyAutoParts.com posiada obszerną bibliotekę zasobów online "jak to zrobić", w tym filmy i artykuły o wszystkich rodzajach części i komponentów, od systemów paliwowych do zespołów wentylatorów, od rozruszników do części zawieszenia. Z sezonu wakacyjnego zakupów w pełnym rozkwicie, myśleliśmy, że byłby to świetny czas, aby zaoferować jeszcze jeden samouczek rodzaju, więc stworzyliśmy ten "Jak kupować części samochodowe online" przewodnik. Po części podręcznik, po części instrukcja obsługi online, ten artykuł wyjaśni konkretne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie części online, niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy czy pięć tysięcy zakupów - niezależnie od Twojego doświadczenia w zakupach internetowych, zawsze jest coś nowego, czego można się nauczyć.

Przewodnik po zakupach online krok po kroku

Wirtualne zakupy części samochodowych są zaskakująco podobne do tradycyjnych zakupów części samochodowych. Cel końcowy jest taki sam: zdobyć najlepszą możliwą część (części) do swojego samochodu bez rozbijania banku. W latach ubiegłych, poszedłeś do lokalnego sklepu z częściami samochodowymi. A jeśli nie mieli swojej części w magazynie, to albo iść konkurenta lub czekać na produkt do wysyłki z najbliższego magazynu.

To wielka zaleta zakupów części samochodowych online: rzadko (jeśli w ogóle) nie znajdziesz części, której potrzebujesz, po prostu ze względu na ogromny wybór. Mimo to, są pewne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Gotowy do rozpoczęcia pracy? Chwyć swój elektroniczny koszyk, przygotuj myszkę i do dzieła!

#1 - Wiedz, czego chcesz

Kiedy idziesz do sklepu spożywczego, bierzesz listę. To samo dotyczy zakupów części samochodowych online. Weź solidną ocenę swoich potrzeb i trzymać się listy. Impulsywne zakupy - chwytając te rzeczy, które chcesz i niekoniecznie trzeba - jest wystarczająco kuszące w sklepie, i to jest super łatwe podczas zakupów online.

#2 - Zbadaj sklep internetowy

Proste wyszukiwanie w Google grzejnika przyniesie ogromny asortyment zgrabnie wyglądających akcesoriów. Ale jest takie stare powiedzenie o dokonywaniu przemyślanych zakupów i jest ono aktualne do dziś: caveat emptor, czyli po łacinie "kupujący strzeż się". Aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą jakość, wykonaj swoją pracę domową. Czy dany sklep internetowy ma dobrą politykę zwrotów? Czy są pewne specjalne wysyłki, które mogą zaoszczędzić pieniądze?

#3 - Zdobądź numer części OEM

Weźmy na przykład alternator. Jeśli szukasz wymiany online, nie powinieneś używać żadnego innego odniesienia niż numer części OEM. To jest to, co każdy dystrybutor online (w tym BuyAutoParts.com) używa do określenia kompatybilności wymiany.

#4 - Przed kliknięciem "Kup", sprawdź dwukrotnie możliwości obsługi klienta

Jedno małe kliknięcie myszką może spowodować ogromny ból głowy. Na przykład, powiedzmy, że właśnie kupiłeś nowy zestaw klocków hamulcowych i wirników, a następnie uświadomić sobie, że kupiłeś zły zestaw. Do kogo zadzwonisz? Czy istnieje solidna struktura obsługi klienta? Czy znajduje się ona w Stanach Zjednoczonych? Powinieneś rozważyć obsługę tak samo ważną jak wybór przy ustalaniu, z którego sklepu z częściami kupić.

#5 - Let's Make a Deal

Jeszcze lepiej, znajdź sklep internetowy z częściami, który cały czas oferuje sprzedaż pozwalającą zaoszczędzić pieniądze. Znamy pewien sklep, który zawsze ma specjalne oferty, w tym specjalne oferty na zakupy wakacyjne właśnie teraz!

#6 - Wybierz uczciwość, integralność, reputację i wiedzę

Wybór właściwej części samochodowej jest ważny, tak samo jak wybór sklepu internetowego z częściami o solidnej reputacji, przyjaznym i kompetentnym personelu, imponujących opiniach klientów oraz pasji i celu pomocy klientom w ich zamówieniach części samochodowych online.

BuyAutoParts.com bierze na siebie odpowiedzialność za zakup części samochodowych online. Nasza strona została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania, optymalnej informacji i bezproblemowym doświadczeniu zakupowym. Aby porozmawiać z jednym z naszych przedstawicieli, zadzwoń pod numer (888) 907-7225. Dziękujemy za przeczytanie naszego przewodnika po zakupach. Jak zawsze, doceniamy Twoje opinie!

Napisane przez Dara Greaney