Felgi aluminiowe stają się coraz bardziej popularne wśród kierowców. Oznacza to, że wulkanizatorzy powinni zaopatrzyć się w ciężarki do kleju. Dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze ciężarka do kleju. Bo wbrew pozorom ciężarków jest wiele.

Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ciężarków klejonych:

  • wygląd,
  • ochrona powierzchni
  • Montaż na obręczy jest łatwy.

Jak sprawdzić te punkty? To nie jest trudne.

Jak dobrać odpowiednie ciężarki do kleju?

Wygląd

Twoi klienci mogą mieć duże felgi aluminiowe, które chcą zamontować latem. To nic dziwnego - duże 18 lub 19 wyglądają świetnie! Odpowiednie ciężarki do kół sprawią, że Twoje felgi będą jeszcze piękniejsze! Wszystko sprowadza się do kształtu (masz do wyboru kanciaste lub zaokrąglone) i koloru. Upewnij się, że pasuje on do felgi. Ciężarek nie powinien sprawiać wrażenia dodatkowego elementu, który został na siłę doklejony do dużych felg. Powinien wtopić się w wygląd obręczy. Dlatego dobrym pomysłem jest dostarczenie ciężarków pasujących kolorem do Państwa obręczy.

Przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić stan ciężarków samoprzylepnych. Informacji na ten temat powinien udzielić sprzedawca. Powłoki epoksydowe to najczęstszy sposób zabezpieczania ciężarków. Popularną opcją jest również cynkowanie. Dlaczego jest to ważne? Zabezpieczone obciążniki są odporne na korozję. Dłużej też zachowują swój pierwotny wygląd.

Nie musisz się martwić, że klient przyjdzie do Ciebie z reklamacją i stwierdzi, że na obciążnikach jest zmatowienie, czy to korozja, czy inne zabrudzenia. Nie jest to dla klientów powód do reklamacji, ani do unikania danej wulkanizacji przy następnej wymianie opon.

Nie patrz tylko na cenę!

Iloma samochodami jeździsz w ciągu jednego sezonu? Być może nawet 30-40. Taki ruch wymaga od Ciebie poświęcenia czasu. Każde koło musi być zdjęte, wyważone i zamontowane. To wymaga czasu!

Co ma do tego waga? Ma bardzo dużo. Zwróć uwagę na to, czy taśmę łatwo oderwać od jej powierzchni. Skąd wiesz? Taśma zabezpieczająca klej wystaje wyraźnie poza ciężar dobrej jakości ciężarków. Łatwo chwycić i ściągnąć taśmę rękoma. Nie ma potrzeby zdejmowania rękawiczek czy szukania noża, aby przeciąć taśmę. Choć wydaje się, że to oszczędność zaledwie kilku sekund, to w przypadku obsługi kilkunastu samochodów w ciągu jednego dnia, może to znacznie przyspieszyć pracę.

Wygoda użytkowania

Przy wyborze ciężarków należy pamiętać o komforcie użytkowania. Dostępne są specjalne kasety z ciężarkami samoprzylepnymi, które są wykorzystywane przez wulkanizatorów, aby uczynić sezon bardziej znośnym.

Praca z nimi jest bardzo łatwa:

  • Wyważasz koło.
  • Pociągasz za taśmę.
  • Po zdjęciu odpowiedniej ilości ciężarków, można je odciąć i przykleić do felgi.

Montaż ciężarków do felg aluminiowych

Czy zastanawiałeś się kiedyś ilu klientów ma w swoich samochodach felgi aluminiowe. Jest ich bardzo wielu. Oznacza to, że nie będziesz musiał kupować kolejnych ciężarków samoprzylepnych. Zapas to duży atut. Pytanie brzmi: które? Istnieje wiele kategorii produktów, z których można wybierać. Zobaczmy, jakie są różnice i które z nich są najlepsze dla Ciebie.

OBCIĄŻNIKI KLEJONE - JAKA POWŁOKA?

Przeglądając kategorię na stronie naszego sklepu możesz zauważyć różnice w gramaturach ciężarków klejonych. Dostępnych jest kilka opcji powlekania:

  • polimerowa
  • lakierowana
  • Galwanizowane

Jakie są różnice w tych wagach? Przekonajmy się!

CIĘŻARKI SAMOPRZYLEPNE DO FELG - POWŁOKA POLIMEROWA

Ten rodzaj powłoki często spotykany jest na ciężarkach samoprzylepnych wykonanych z ołowiu. Tak, takie ciężarki istnieją! Służą one do wyważania kół motocyklowych. Są nieco grubsze niż ciężarki do felg samochodowych. Co ważne, ołów nie jest podatny na korozję i jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, ciężarki ołowiane (zwane też klejonymi) są niedopuszczalne na felgach samochodowych w wielu krajach Unii Europejskiej.

CIĘŻARKI DO FELG KLEJONE POWŁOKA LAKIEROWANA

Powłoka lakierowana oznacza naniesienie na powierzchnię ciężarka lakieru w określonym kolorze. Ciężarki klejone Edgy posiadamy w kolorze czarnym. Pasują one do felg aluminiowych o ciemniejszych kolorach.

W naszej ofercie znajdziesz również ciężarki klejone w innych kolorach. Uważamy, że czarne ciężarki są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pasują do ciemniejszych felg. Dzięki swojemu kolorowi mogą być ukryte za szprychami obręczy i nie są widoczne z zewnątrz.