Przez Kim Nguyen

Zamierzasz kupić używany samochód? Czasami może to być opłacalne rozwiązanie, aby zmienić swój stary samochód na coś nowego, ale pamiętaj, aby unikać następujących modeli ze względu na ich wysoki wskaźnik awaryjności.

Mazda CX-7

W latach produkcji od 2007 do 2012 model CX-7 cieszył się złą sławą z powodu poważnych problemów z silnikiem. Prawie 30% egzemplarzy CX-7 sprzedawanych na aukcjach posiada informację "silnik wymaga naprawy", istnieje nawet strona internetowa poświęcona problemom z silnikiem CX-7. Typowe usterki obejmują uszkodzone paski rozrządu, niesprawne moduły zmiennych faz rozrządu (VVT), gromadzenie się osadów w silniku i problemy z turbosprężarką. Najwięcej problemów i skarg dotyczy modelu 2007, więc lepiej się go wystrzegać.

Mini Cooper

Mini Coopery są znane z wadliwych skrzyń biegów, ponieważ producenci twierdzą, że płyny przekładniowe nigdy nie wymagają wymiany. Zakup nowej skrzyni biegów jest już kosztowny, ale w przypadku skrzyni biegów Mini Cooper koszty są niezwykle wysokie. Inne częste usterki części to awarie elektrycznych pomp wspomagania układu kierowniczego, awarie sprzęgła, wycieki z pompy wodnej i problemy z wydajnością układu VVT.

Land Rover Discovery

Land Rover Discovery to piękny samochód, ale ma też fatalną reputację. Części są niezwykle drogie (ale tego można się było spodziewać, prawda?) i często ulegają awariom. Baw się dobrze podczas off-roadingu, ale bądź przygotowany na to, że będziesz musiał otworzyć portfel. W modelach Discoveries zdarzały się również problemy z wodą wyciekającą z szyberdachu, co może powodować uszkodzenia wnętrza i rdzę, a to nigdy nie jest przyjemne.

Honda CRV

Honda CRV cieszy się złą sławą z powodu epickich awarii klimatyzacji. Są one tak epickie, że nazwano je "Czarną Śmiercią". Zasadniczo dzieje się tak, że sprężarka klimatyzacji imploduje i rozbija się wewnętrznie. Odłamki przedostają się do układu klimatyzacji, uszkadzając wszystkie inne jego elementy i powodując zatarcie klimatyzacji. Nie ma prostego sposobu na naprawę; jeśli złapiesz Czarną Śmierć, będziesz zmuszony wymienić wszystkie części w układzie klimatyzacji, co może być bardzo kosztowne zarówno pod względem części, jak i robocizny. Jeśli jesteś jedną z tych dusz, które niestety zostały dotknięte Czarną Śmiercią, stworzyliśmy kompletne zestawy naprawcze, które zawierają wszystkie części potrzebne do naprawy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Honda CRV Black Death.

http://ow.ly/yc6iB | http://ow.ly/yc6mi | http://ow.ly/yc6pk |