Podgląd

Poziom trudności: 2 na 5

Czas spędzony: 1 godzina 15 minut

Części:

- Przednie klocki hamulcowe

- 2 x przednie tarcze hamulcowe

- Pasta antypoślizgowa

Oto zestaw przednich hamulców i tarcz, którego użyłem

Użyte narzędzia:

- Nasadka 21 mm lub klucz 4-kątny

- Nasadka 17 mm

- Skarpety 14 mm

- Klucz nasadowy

- Przedłużka klucza nasadowego

- Podnośnik i podpórki

- Zacisk C lub narzędzie do tłoczków hamulcowych

Instrukcje

1) Poluzuj nakrętki mocujące za pomocą nasadki 21 mm lub 4-drożnego klucza do nakrętek mocujących. Nie zdejmuj ich do końca, dopóki samochód nie zostanie podniesiony. Najpierw należy je poluzować, ponieważ koło będzie się nadal obracać, jeśli jest już oderwane od podłoża.

2) Weź podnośnik i znajdź punkty podnoszenia lub miejsce na ramie, aby bezpiecznie podnieść samochód.

3) Odkręć nakrętki i zdejmij koło.

4) Za pomocą nasadki 17 mm odkręć górną śrubę za zaciskiem hamulcowym. Za pomocą nasadki 14 mm odkręć dolną śrubę. Uwaga: Śruby są nagwintowane tylko w jednej czwartej, więc jeśli nadal się obracają, można je po prostu wyciągnąć.

5) Zdemontuj zacisk i wyjmij zużyte klocki hamulcowe. Uważaj, aby nie zgubić zacisków mocujących podczas ich wyciągania. Ustaw zacisk w miejscu, w którym przewody hamulcowe nie są rozciągnięte lub zwisają. Na zdjęciu widać, że jest on oparty na osłonie za tarczą.

6) [Pomiń ten krok, jeśli nie wymieniasz tarcz] Za pomocą nasadki 17 mm i przedłużki zdejmij wspornik zacisku. Dwie śruby znajdują się wewnątrz w porównaniu do śrub zacisku hamulcowego. Wyjmij tarczę i wymień ją na nową. Niektóre mogą mieć śrubę mocującą, ale mój nie. (Po ponownym założeniu wspornika zacisku, zacisku i koła wszystko będzie dokręcone).

7) Za pomocą zacisku C lub narzędzia do tłoczków hamulcowych ściśnij zacisk, aby nowe klocki hamulcowe zmieściły się w zacisku.

8) Przykręć wspornik zacisku.

9) Nałożyć cienką warstwę smaru na tylną część klocków hamulcowych i śrub zacisku. Pomoże to zmniejszyć tarcie i wibracje, które mogą prowadzić do skrzypienia i piszczenia podczas hamowania.

10) Wymień klocki hamulcowe we wsporniku z nienaruszonymi zaciskami mocującymi. (Sprawiło mi to trochę kłopotu, ponieważ klipsy mocujące mogą się przesunąć na tyle, że klocki hamulcowe nie wejdą gładko). Porada: Bądź cierpliwy).

11) Nasuń zacisk na klocki hamulcowe i tarczę, a następnie przykręć go za pomocą nasadek 17 mm i 14 mm.

12) Sprawdź, czy wszystkie śruby są dokręcone i załóż koło z powrotem. Ręcznie dokręć nakrętki, aż nie będzie to już możliwe.

13) Wyjąć podnośnik spod samochodu i powoli go opuścić. Gdy opona znajdzie się na ziemi, dokręć nakrętki.

14) Powtórz kroki 1-13 dla przeciwnej strony.

15) Gdy obie strony są gotowe, włącz samochód i pompuj hamulce, aż ciśnienie wróci do normy. Jedź samochodem powoli, testując hamulce, aby upewnić się, że możesz się całkowicie zatrzymać.

Złóż zamówienie na dowolne zamienne części układu hamulcowego w Buy Auto Parts!

BuyAutoParts oferuje szeroką gamę części do każdego roku, marki i modelu. Oferujemy zarówno części OEM, jak i zamienniki z rynku wtórnego. Mając swój rocznik, markę i model, możesz przejrzeć nasz katalog online i znaleźć potrzebne części. Wszystkie zamówienia powyżej 99 USD otrzymają bezpłatną wysyłkę. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, zadzwoń na naszą bezpłatną linię wsparcia lub napisz do nas na adres [email protected].