Wtryskiwacz paliwa, elektrycznie sterowana zasuwa, dostarcza paliwo do silnika za pośrednictwem dyszy. Jednostka sterująca silnika (ECU) określa, kiedy wtryskiwacz powinien wtryskiwać paliwo do cylindra silnika. Zaleca się czyszczenie wtryskiwaczy co 25 000 do 30 000 mil, aby zapobiec ich zatkaniu. Czasami jednak ulegają one awarii, a poniżej podano niektóre z objawów awarii wtryskiwacza paliwa:

Lampka kontrolna silnika:

Jednym z oczywistych objawów wadliwego wtryskiwacza paliwa jest zapalenie się kontrolki "Check Engine" na desce rozdzielczej samochodu. Uszkodzony wtryskiwacz paliwa dostarcza do silnika więcej lub mniej paliwa lub nie działa we właściwym czasie. Każdy z tych stanów może obniżyć wydajność silnika i spowodować zaświecenie się kontrolki "Check Engine".

Nierówna praca silnika na biegu jałowym:

Jednym z najczęstszych objawów wadliwych wtryskiwaczy paliwa jest bardzo gwałtowna lub nierówna praca silnika na biegu jałowym. Jeśli paliwo nie jest prawidłowo dostarczane do cylindrów silnika, spowoduje to nierówną pracę silnika na biegu jałowym.

Wyciek benzyny:

Wtryskiwacz paliwa może pęknąć lub złamać się, co spowoduje wyciek gazu. Wszelkie pęknięcia na zewnętrznym korpusie wtryskiwacza mogą powodować wyciek paliwa z korpusu zamiast przepływu przez dyszę. Jeśli przyczyną wycieku jest uszkodzony wtryskiwacz, benzyna będzie widoczna na wtryskiwaczu i będzie wydzielać nieprzyjemny zapach. Należy również sprawdzić szyny paliwowe pod kątem wycieków.

Niska oszczędność paliwa:

Naturalnie, w przypadku wycieku benzyny z powodu wadliwego wtryskiwacza, bezpośrednim skutkiem będzie niska oszczędność paliwa. Uszkodzony wtryskiwacz może również wtryskiwać zbyt dużo benzyny do silnika, marnując benzynę i obniżając zużycie paliwa.

Zapach i temperatura:

Zatkany lub częściowo zamknięty wtryskiwacz emituje zapach niespalonego paliwa w komorze silnika. Niedziałający wtryskiwacz spowoduje uruchomienie i pracę silnika, gdy jest zimny, ale nie, gdy jest ciepły.

Szarpanie silnika:

Gdy do silnika wtryskiwana jest zbyt duża ilość benzyny, powoduje to, że silnik zbyt szybko przyspiesza, a następnie przyspiesza zbyt wolno. Podczas jazdy będzie się wydawać, że samochód podskoczy, ale będzie miał trudności z ruszeniem.

Silnik z niewłaściwym zapłonem:

Niewypał silnika jest efektem odwrotnego problemu - wtryskiwacz paliwa nie wtryskuje wystarczającej ilości paliwa do silnika. Objaw ten jest spowodowany zatkanymi wtryskiwaczami, więc upewnij się, że wtryskiwacze są czyste. Podczas jazdy pojazd nie reaguje lub reaguje z opóźnieniem przy próbie przyspieszenia. Objaw ten wymaga natychmiastowej reakcji, ponieważ przerwa w zapłonie może doprowadzić do przegrzania silnika i wstępnego zapłonu mieszanki paliwowej.

Wibracje silnika:

Niedziałający wtryskiwacz paliwa spowoduje brak zapłonu w cylindrze. W związku z tym, gdy silnik zakończy każdy cykl, będzie miał czkawkę. Powoduje to drżenie lub wibracje silnika.

Złóż zamówienie na wtryskiwacze paliwa w Buy Auto Parts!

Buy Auto Parts oferuje szeroką gamę części do każdej marki i modelu samochodu. Posiadamy oryginalne zamienniki OEM i wysokiej jakości części zamienne. Wszystkie nasze części samochodowe są w pełni przetestowane i objęte gwarancją. Możesz wyszukać części pasujące do Twojego pojazdu, wybierając odpowiedni rok, markę i model samochodu w naszym katalogu online. W Buy Auto Parts znajdziesz najwyższej jakości wtryskiwacze paliwa w bezkonkurencyjnych cenach. Otrzymasz również bezpłatną wysyłkę przy zamówieniach powyżej 99 USD. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszych części samochodowych, zadzwoń na naszą bezpłatną linię pomocy technicznej DisplayPhoneText("1-NNN-NNN-NNNN"); 1-888-907-7225 lub napisz do nas na adres [email protected].