Po baseballu, klasyczne samochody mogą być ulubioną rozrywką Ameryki. Po prostu nie możemy się rozstać z tymi klasycznymi pojazdami. Co więcej, samochody ze złotego wieku amerykańskiej produkcji samochodowej - większość modeli z lat 30-tych do 70-tych - są bardziej zadbane niż nasze codzienne pojazdy dojeżdżające do pracy.

Jedna godna uwagi "subkultura" klasycznego szaleństwa samochodowego obejmuje klasyczne części samochodowe. Niektórzy ludzie nie mogą się nasycić po prostu przywracaniem lub kupowaniem klasycznych samochodów. Dla pewnej liczby entuzjastów klasycznych samochodów, ich obsesja idzie całą drogę w dół do każdej części, komponentu i akcesorium. Klaksony, hamulce, lusterka, układy wydechowe, opony, koła, siedzenia, klamki, naklejki na maskę, wszystko - niektórzy gearheads znajdują wiele do kochania w tych wszystkich starych, trudnych do znalezienia częściach.

A te części są niezwykle trudne do znalezienia. Niektóre ukryte klejnoty mogą być wydobyte z dawnych złomowisk, podczas gdy inne trafią na okazjonalne złoto na eBayu i innych internetowych stronach aukcyjnych. Ponieważ wielu restauratorów klasycznych samochodów musi koniecznie zdobyć oryginalne części, samo poszukiwanie jest czasem połową zabawy. W związku z tym, znajdziesz więcej niż kilka blogów i forów internetowych poświęconych wyłącznie klasycznym częściom samochodowym.

Te strony są głównie o klasycznych częściach samochodowych, ale również zawierają ciekawe ciekawostki na temat historii Ameryki, metod produkcji sprzed dziesięcioleci, numery produkcyjne części i inne informacje z minionej epoki - kiedy amerykańskie firmy samochodowe zaprojektowały i zrobiły samochody, które zostały zbudowane, aby wytrzymać próbę czasu.

Oto 5 blogów o klasycznych częściach samochodowych, które polecamy:

Just for the Art of It

Zaczniemy listę od niekonwencjonalnego wyboru - ten blog (i strona handlowa) jest bardziej o fajnych produktach wykonanych z klasycznych części samochodowych, a nie o samych częściach. Jednak te ultra-retro zegary, znaki z męskiej jaskini, projekty abstrakcyjne i inne zadowolą nawet najbardziej zagorzałych fanów klasycznych części samochodowych!

Classic Nation

Tak wiele więcej niż klasyczny blog części samochodowych, ta strona jest jednym z najbardziej popularnych klasycznych witryn samochodowych w sieci. Z obszerną bazą wiedzy, pełnymi dziennikami projektów i aktywną społecznością współpracowników, Classic Nation oferuje mnóstwo pełnokolorowych zdjęć tych ulubionych, cenionych części samochodowych z minionych lat.

Classic Cars

Nie daj się zwieść nazwie tego bloga - nie chodzi tu tylko o samochody, ale także o części niezbędne do skomplikowanych projektów renowacji. Dodatkowo, wszystkie treści są "otagowane" dla ułatwienia (sprawdź prawą kolumnę na stronie głównej), co oznacza, że możesz szybko przejrzeć swoje ulubione samochody i związane z nimi części. Wspaniałe zdjęcia i niemal codzienne aktualizacje to tylko kilka powodów, dla których warto śledzić ten blog.

Save the Enzos

Stylowa grafika, smak retro i inteligentny komentarz to cechy charakterystyczne tej strony o klasycznych samochodach. Zorientowany na jakość treści (nie ilość), Save the Enzos zazwyczaj zamieszcza 3-4 posty w miesiącu. Ale każdy, kto kocha klasyczne części samochodowe znajdzie coś nowego do odkrycia za każdym razem.

Old Cars Weekly News & Marketplace

Ta strona zawiera wiadomości, indywidualne projekty przebudowy, cechy klasycznych części samochodowych i wiele innych. I tutaj jest dodatkowy bonus - jest również kupujący - forum sprzedawcy, gdzie można znaleźć te klasyczne części samochodowe, które wymknęły się spod kontroli. W sumie, to plasuje się jako jeden z najlepszych all-around klasyczny samochód & klasyczny samochód części witryn. Jest to zdecydowanie warte codziennej (lub tygodniowej) wizyty. Sprawdź to tutaj!

Dla współczesnych części samochodowych, nikt nie pokona BuyAutoParts.com. Mamy również uczciwy wybór części do klasyków, a jeśli nie możesz go znaleźć w naszym sklepie internetowym, zadzwoń do nas! Nasi eksperci od części samochodowych uwielbiają wyzwania związane ze znalezieniem części do samochodów klasycznych i mamy szeroką sieć miejsc, w których można szukać. Nasz wybór, wartość i wiedza gwarantują, że za każdym razem otrzymasz doskonałe doświadczenie klienta. Aby porozmawiać z naszymi ekspertami od części samochodowych, zadzwoń pod numer (888) 907-7225 już dziś. I jeszcze raz dziękuję za odwiedzenie bloga BAP - Twoje opinie są mile widziane!

Napisane przez Dara Greaney