Przewodnik krok po kroku

Alternator zapewnia zasilanie elektryczne pojazdu. Dlatego wiedza na temat demontażu i wymiany alternatora jest bardzo ważna dla wszystkich majsterkowiczów. Ponadto, ogromna korzyść w postaci oszczędności pieniędzy jest zawsze miła.

Krok 1

Zlokalizuj akumulator i odłącz kable akumulatora. W przeciwnym razie może dojść do uziemienia przewodu pod napięciem, a tego nie chcemy.

Krok 2

Zlokalizuj alternator. Do zdjęcia paska z koła pasowego alternatora potrzebne będzie narzędzie do pasków serpentynowych. Zrób to ostrożnie, ponieważ możesz uszkodzić pasek.

Krok 3

W zależności od marki i modelu alternatora, na miejscu będą znajdować się około 2-4 śruby. Śruby te należy odkręcić za pomocą nasadki i grzechotki.

Krok 4

Po odkręceniu śrub ostrożnie wyciągnij alternator. Mogą pozostać nakrętki do któregokolwiek z połączeń elektrycznych, należy je usunąć, odłączając je.

Krok 5

Kup nowy alternator na BuyAutoParts.com. Zacznij TUTAJ.

Krok 6

Aby zainstalować nowy alternator, proces należy wykonać w odwrotnej kolejności. Najpierw podłącz nakrętki do połączeń elektrycznych. Ponownie włóż usunięte śruby za pomocą nasadki i grzechotki, aby przykręcić alternator z powrotem na miejsce. Użyj narzędzia do paska serpentynowego, aby ostrożnie założyć pasek z powrotem na koło pasowe alternatora. Ponownie podłącz dodatni przewód akumulatora.

Krok 7

Uruchom samochód, aby upewnić się, że nowy alternator faktycznie ładuje. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym przyjaznym zespołem obsługi klienta: 1-800-241-3197