Magnetic Ride Control, oznaczony znakiem towarowym i często określany jako MagneRide, to elektroniczny system zawieszenia opracowany przez firmę Delphi. Po raz pierwszy był dostępny w modelu 2002 Cadillac Seville STS, a wkrótce trafił do innych pojazdów General Motors, debiutując w 2015 r. i nowszych pełnowymiarowych pickupach i SUV-ach Chevy i GMC. System cieszy się bardzo dobrymi opiniami, do tego stopnia, że Ferrari udzieliło licencji na technologię od GM dla wielu swoich supersamochodów, w tym wielomilionowego LaFerrari.

W przeciwieństwie do innych regulowanych lub aktywnych opcji zawieszenia, piękno MagneRide jest to, że istnieje bardzo niewiele ruchomych części. Zawieszenie pneumatyczne miało gumowe sprężyny, które mogą wyschnąć i pęknąć z wiekiem i stresem, a regulowane amortyzatory mają małe zawory wewnątrz, które mogą się zużywać po tysiącach mil ciągłego ruchu. Amortyzator to standardowy korpus amortyzatora monotube, ale płyn wewnątrz ma opiłki żelaza w nim. Na każdym amortyzatorze znajdują się dwa elektromagnesy; po jednym na każdym końcu. Kiedy są one aktywowane, płyn staje się gęstszy, co sprawia, że amortyzatory są sztywniejsze, co zmniejsza przechyły nadwozia i zapewnia ostrzejszą reakcję na ruchy kierownicy. Po wyłączeniu elektromagnesu płyn z powrotem się rozrzedza, a jazda staje się bardziej płynna. Elektromagnesy są sterowane przez centralny komputer, który odczytuje prędkość, kąt skrętu i wiele innych parametrów, aby przewidzieć wymaganą sztywność.

Podczas gdy amortyzatory MagneRide są ogólnie bardziej niezawodne niż inne rodzaje zmiennych amortyzatorów, nadal są uważane za element zużywający się, tak jak zwykłe amortyzatory gazowe lub olejowe. W tej chwili BWI i Delphi, dostawcy OEM, są nadal jedynymi firmami, które produkują zamienne amortyzatory MagneRide. Ponieważ coraz więcej pojazdów jest wyposażonych w tę opcję, to tylko kwestia czasu, kiedy dostępne będą wysokiej jakości zamienniki na rynku wtórnym. Jednak nadal możemy dostać oryginalne amortyzatory OEM Magnetic Ride Control, dokładnie ten sam element, który otrzymamy od dealera, za mniej niż oni płacą.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jaka jest najlepsza opcja wymiany amortyzatorów, skontaktuj się z BuyAutoParts, aby uzyskać pomoc w uzyskaniu najlepszych komponentów zawieszenia. Posiadamy marki OEM takie jak Delphi, Bilstein, Arnott, Duralo i wiele innych. Wszyscy nasi specjaliści od części zamiennych posiadają wiedzę i są gotowi do pomocy!