Płyn chłodzący jest niezbędnym płynem, który przenosi ciepło zebrane z elementów silnika do chłodnicy. Części silnika podczas pracy generują dużo ciepła. Ciepło to może być szkodliwe dla silnika, jeśli nie jest on odpowiednio chłodzony. Płyn chłodzący jest dodawany w celu odprowadzenia ciepła z silnika. Niewystarczająca ilość płynu chłodzącego będzie miała znaczący wpływ na żywotność i wydajność podzespołów silnika. Zaleca się regularne sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego, aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu silnika.

Częstym problemem związanym z niższym poziomem płynu chłodzącego jest jego wyciek. Ponieważ podstawową funkcją płynu chłodzącego jest chłodzenie podzespołów silnika, w przypadku niewystarczającej ilości płynu chłodzącego nie będzie on chłodził części silnika, co spowoduje jego przegrzanie. Jest to oczywisty objaw niskiego poziomu płynu chłodzącego. Poniższe kroki wyjaśniają procedurę sprawdzania poziomu płynu chłodzącego i sposób jego uzupełniania w przypadku niskiego poziomu.

Sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego silnik:

Poziom płynu chłodzącego powinien znajdować się pomiędzy oznaczeniami "LOW" i "FULL" w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego, jak pokazano na powyższym rysunku.

a) Jeśli poziom jest poniżej "LOW", należy go uzupełnić.

b) Jeśli w zbiorniku wyrównawczym nie ma płynu chłodzącego, należy dolać go również do chłodnicy.

Ostrzeżenie: Nigdy nie otwieraj chłodnicy ani korka zbiornika wyrównawczego, gdy silnik jest gorący!

Jak dolać płynu chłodzącego?

Gdy temperatura silnika spadnie (kilka minut po wyłączeniu silnika), wystarczy dolać płynu chłodzącego do zbiornika wyrównawczego do oznaczenia "FULL" i do chłodnicy, jeśli to konieczne.

Kupuj wysokiej jakości części samochodowe w Buy Auto Parts

Jeśli chcesz kupić oryginalną część samochodową, Buy Auto Parts jest właściwym miejscem. Dostarczymy Ci część po wybraniu odpowiedniego rocznika, marki i modelu samochodu. Objęte wiodącą w branży gwarancją w bezkonkurencyjnych cenach, nasze części są skrupulatnie testowane, aby spełniać lub przekraczać standardy branżowe. Oferujemy również bezpłatną wysyłkę przy zakupach powyżej 99 USD. Twoje zamówienie dotrze do Ciebie na czas, ponieważ zostanie wysłane z jednego z naszych magazynów w pobliżu Twojej lokalizacji. Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem swojej części, nasz zespół pomocy technicznej jest pod ręką, aby Ci pomóc: zadzwoń do nas pod numer DisplayPhoneText("1-NNN-NNN-NNNN");1-888-907-7225 lub zostaw nam wiadomość e-mail na adres [email protected]. Możesz przeglądać naszą szeroką gamę sprawdzonych części zamiennych OEM i części zamiennych dla każdej marki i modelu.