Kim Nguyen

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a od czasu do czasu potrzebujesz ich towarzystwa podczas przygody za kierownicą. Jeśli planujesz w najbliższym czasie wybrać się na wycieczkę lub nawet krótką przejażdżkę ze swoim pupilem Maxem, oto kilka pomocnych wskazówek, które zapewnią mu bezpieczeństwo i wygodę.

Nie karm psa bezpośrednio przed jazdą

Psy nie są odporne na chorobę lokomocyjną. Pamiętając o tym, nie przekarmiaj psa ani nie podawaj mu zbyt dużej ilości wody przed jazdą, długą lub krótką. Zarezerwuj posiłek dla psa na koniec dnia, kiedy skończy się cała jazda.

Trzymaj psa na tylnym siedzeniu, bezpiecznie zabezpieczony

Nigdy nie chcesz brać udziału w wypadku samochodowym, ale takie się zdarzają. W przypadku, że jesteś jazdy z psem, nie chcesz mieć psa niezabezpieczone w czasach takich jak te. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim ukochanym pupilom jest zabezpieczenie ich na tylnym siedzeniu. Ponadto, luźny pies może rozpraszać uwagę i być potencjalnie niebezpieczny dla Ciebie, kierowcy (podobnie jak najczęstszy czynnik rozpraszający: pisanie SMS-ów i prowadzenie samochodu) Istnieje kilka różnych opcji w zależności od wielkości rasy. W przypadku większych psów świetnie sprawdza się uprząż samochodowa. W przypadku mniejszych psów, fotelik samochodowy lub fotelik podwyższający zapewnia im wygodę i bezpieczeństwo. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, aby nigdy nie mocować urządzenia przytrzymującego do obroży psa, ponieważ może to być potencjalnie szkodliwe.

Zatrzymuj się na przerwy

Po długiej jeździe musisz rozprostować nogi, Twoje psy również! Upewnij się, że robisz odpowiednią ilość przerw podczas długiej jazdy, dzięki czemu zarówno Ty, jak i Twój pies będziecie czuć się komfortowo podczas całej podróży. Chociaż większość psów lubi dobrą jazdę samochodem, niektóre nie. Od czasu do czasu daj swojemu pupilowi chwilę wytchnienia, aby się odstresował.

Nie zostawiaj psa samego w samochodzie

Każdy właściciel psa powinien już znać tę złotą zasadę, a jednak wciąż zdarzają się osoby, które ją łamią. Nigdy nie zostawiaj swojego pupila w zaparkowanym samochodzie, niezależnie od warunków pogodowych i tego, jak bardzo rozbite są okna. Temperatura w zaparkowanym samochodzie w okresie letnim może bardzo szybko się nagrzewać. Wysoka temperatura może spowodować u psa udar cieplny lub co gorsza śmierć! To samo dotyczy ekstremalnie niskich temperatur. Mówiąc wprost, po prostu nie rób tego.

A teraz baw się dobrze ze swoim pupilem i pamiętaj o tych wszystkich wskazówkach bezpieczeństwa!

Nadal zastanawiasz się, co jeszcze należy przygotować na długą podróż? Przeczytaj nasz blog poświęcony wycieczkom drogowym, mimo że nie jest jeszcze lato: Road Trip 1: Letnie samochodowe wyprawy drogowe

Photo credit: http://ow.ly/tZIoI | http://ow.ly/tZIsY | http://ow.ly/tZIx5 | http://ow.ly/tZIzQ | http://ow.ly/tZIDy | http://ow.ly/tZIRY