W październiku 2019 roku przypada 30. rocznica BuyAutoParts. Nie mamy dokładnej daty rocznicy, ponieważ jak wiele firm, nasza zaczęła się jako jednoosobowa operacja działająca w garażu naszego założyciela. Ale przez następne trzy dekady, to wzrosła do kwitnącego biznesu hurtowego, a następnie jeden z pierwszych klientów części samochodowych stron internetowych, a następnie kwitnącej obecności na eBay i Amazon. To prowadzi nas do dnia dzisiejszego, gdzie jesteśmy dumni z zatrudnienia ponad 100 wspaniałych pracowników w wielu biurach i magazynach oraz wdzięczni za obsłużenie prawie miliona klientów.

Nasz założyciel, nieżyjący już Jean-Pierre Gilbertz, rozpoczął działalność od odbudowy trudno dostępnych pomp kierownicy Audi w swoim mieszkaniu w San Diego. Wkrótce firma rozszerzyła się o inne pompy, jak również stojaki kierownicze (stosunkowo nowa technologia w tamtym czasie) i skrzynie biegów. Ten biznes był prowadzony z domu Jean Pierre'a przez kilka lat, aż jeden zbyt wiele skarg HOA doprowadzić do firmy wynajęcia naszej pierwszej przestrzeni biurowej na Pacific Mesa Boulevard w San Diego's Sorento Valley, obszar również domem dla firmy technologii medycznej Cardinal Health, producent chipów Qualcomm, a lokalne biura Sony, Google i Canon. Ta lokalizacja w centrum hrabstwa ułatwiła nam obsługę klientów z całego obszaru San Diego.

Gdy mieliśmy już więcej miejsca i pracowników, nasz katalog się rozrósł, z naciskiem na klimatyzację i turbosprężarki, oprócz naszej podstawowej działalności w zakresie układów kierowniczych. Po dekadzie obsługi lokalnych firm, uruchomiliśmy naszą pierwszą stronę internetową w 2001 roku. Celem BuyAutoParts.com było i jest ułatwienie klientom znalezienia części, której potrzebują w najlepszej możliwej cenie. Misja ta była kontynuowana wraz z otwarciem naszego sklepu eBay w 2008 r., a także sklepu Amazon w 2014 r., a wszystko to przy kontynuacji rozszerzania naszego katalogu.

W 2014 roku BuyAutoParts powitał inwestycję private equity w biznes. Inwestycja ta napędzała postępy w technologii, ekspansję katalogu i aktualizacje strony internetowej. Wszystkie te ulepszenia skupiły się na doświadczeniach naszych klientów. Celem konsekwentnie pozostaje zapewnienie, że klient otrzyma dokładnie właściwą część, za pierwszym razem, i wysłać części klienta szybciej i po niższej cenie.

Pozostając z siedzibą w San Diego, w 2018 roku otworzyliśmy nasz największy jak dotąd magazyn w Kentucky. Jest on strategicznie położony w pobliżu lotniska w Louisville, miejsca największego w Ameryce węzła UPS, co pozwala nam zapewnić szybszą wysyłkę do większej części kraju. Oprócz szybszego dostarczania samochodów na drogi, pozwala nam to również uczestniczyć w programie Amazon Prime, aby dotrzeć do większej liczby klientów.

BuyAutoParts zostało uznane zarówno przez Inc. 5000 / Inc. 500, oraz na listach najszybciej rozwijających się firm San Diego Business Journal. BuyAutoParts jest finalistą BBB Torch Awards za zaangażowanie w obsługę klienta i oddanie naszej społeczności. Jesteśmy wdzięczni, że możemy uczestniczyć w charytatywnych akcjach żywnościowych i świątecznych akcjach zabawkowych każdego roku, a nasz klub biegowy uczestniczy w kilku charytatywnych imprezach 5K.

Kontynuujemy rozszerzanie naszego katalogu i naszej sieci wysyłkowej, dzięki czemu możemy zaoferować więcej części dla większej liczby osób, szybciej. Potrzebujesz czegoś do swojego samochodu i nie możesz tego znaleźć na naszej stronie? Wyślij do nas e-mail, a my z przyjemnością zdobędziemy to dla Ciebie! Jesteśmy wdzięczni za nasze partnerstwo z najlepszymi sprzedawcami i dostawcami w branży. Jesteśmy dumni z naszej rodziny pracowników, którzy uczynili ten biznes tym, czym jest dzisiaj. Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni za naszych klientów, którzy zaufali nam, aby pomóc im w ich potrzebach części samochodowych w ciągu ostatnich 30 lat. Za kolejne 30 lat!