Mimo że lato zaczyna zmieniać się w jesień, prawidłowo działający system klimatyzacji jest bardzo ważny dla komfortu jazdy podczas dojazdów do pracy lub wycieczek. Oprócz utrzymywania kabiny w chłodzie w gorący dzień, nowoczesne systemy klimatyzacji działają również jako pomoc w odmrażaniu szyb i osuszaniu wnętrza samochodu w celu utrzymania czystych szyb. Ale jeśli klimatyzacja w Twoim Hyundai Sonata, Santa Fe lub Kia Optima z lat 1999-2006 jest uszkodzona, może to być jedna z najdroższych rzeczy do naprawy przez warsztat. Często można zaoszczędzić kieszeni, wiedząc, jakie są najczęstsze problemy, zanim podejmie się próbę samodzielnej naprawy.

Układ klimatyzacji w Twoim Hyundai Sonata, Santa Fe lub Kia Optima z lat 1999-2006 wykorzystuje kilka komponentów do wytworzenia chłodnego powietrza, które jest wdmuchiwane do kabiny pojazdu. Sercem klimatyzacji jest sprężarka, która pompuje sprężony czynnik chłodniczy przez system. Jest to jednak również źródło większości problemów, gdy coś pójdzie nie tak.

Sprężarka jest napędzana przez koło pasowe, które jest obracane przez pasek akcesoriów, który przenosi moc z wału korbowego silnika. Kiedy układ klimatyzacji jest włączony, sprzęgło elektromagnetyczne znajdujące się za kołem pasowym załącza je do wału sprężarki, co powoduje pompowanie czynnika chłodniczego przez układ. Często po latach eksploatacji i dziesiątkach tysięcy kilometrów łożyska w kole pasowym mogą zacząć się zużywać, co powoduje powstawanie niesamowitych ilości ciepła. Wysokie temperatury zazwyczaj nie stanowią problemu dla elektroniki w zatoce silnika, ale ekstremalne ciepło pochodzące ze ścierających się łożysk może spowodować awarię sprzęgła elektromagnetycznego lub nawet stopienie paska akcesoriów, tak że system nie może się włączyć w razie potrzeby. Ten problem można zwykle zdiagnozować poprzez szlifowanie lub syczenie z wnęki silnika, nawet gdy klimatyzacja jest wyłączona.

Podobnie, olej smarujący sprężarkę AC może powodować poślizg sprzęgła i nie angażować się prawidłowo, gdy wycieka ze sprężarki. Jest to zazwyczaj problem przerywany i możesz go nawet nie zauważyć, ale możesz czuć się trochę ciepło, ponieważ sprężarka nie będzie pompować z taką samą wydajnością. Problemy stają się znacznie gorsze, gdy olej jest całkowicie spuszczony, a sprężarka AC Hyundai lub Kia pozostaje bez wewnętrznego smarowania. Szybko poruszające się części wewnątrz będą szlifować się wzajemnie i zużywać, powodując dalsze uszkodzenia wewnątrz samej sprężarki i wysyłając zawiesinę wiórów metalowych i innych zanieczyszczeń przez wąskie przejścia w pozostałej części systemu, co będzie kosztować Cię setki lub tysiące dolarów więcej.

Zanim klimatyzacja w Twoim Hyundai Sonata, Santa Fe lub Kia Optima o dużym przebiegu ulegnie samozniszczeniu tej jesieni, pozostawiając Cię z zaparowanymi szybami, wymień sprężarkę i zespół sprzęgła na nową sprężarkę AC Hyundai Sonata, Santa Fe i Kia Optima z BuyAutoParts.com. Rzadko kiedy sprężarka może być odbudowana przez przeciętnego mechanika domowego bez specjalnych narzędzi i sprzętu. Zwłaszcza, jeśli uległa ona wewnętrznemu uszkodzeniu lub przegrzaniu łożysk. Nasze nowe sprężarki AC OEM do samochodów Hyundai i Kia są dostarczane z fabrycznie zainstalowanym sprzęgłem i kołem pasowym dla łatwej instalacji i w cenie, która jest nawet niższa niż profesjonalna odbudowa starej jednostki.

Nowy kompresor AC dla 1999-2006 Hyundai Sonata, Santa Fe i Kia Optima

Jeśli klimatyzacja w Twoim Hyundai Sonata, Santa Fe lub Kia Optima nie działa od jakiegoś czasu, musisz przeprowadzić kompletny remont przy użyciu jednego z naszych zestawów sprężarek i komponentów AC Hyundai i Kia, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Najlepsze jest to, że nie będziesz musiał się martwić o zamawianie jakichkolwiek części lub zapomnieć czegoś podczas składania zamówienia, upewniliśmy się, że wszystko jest w pudełku! I pamiętaj, że wszystkie nasze części są gwarantowane, aby być dokładnie dopasowane do Twojego pojazdu i wszystkie nasze nowe sprężarki AC OEM dla Hyundai Sonata, Santa Fe i Kia Optima pochodzą z 12-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów, więc możesz kupić ze spokojem.